והבית בהיבנותו יהיה בית אולפנא ומעיין ויבואו בשעריו נערים ונערות מכל ערי ישראל ומושבותיה, מצויינים בלימודם, לאלף בו חוכמה, להקנות דעת ומדע ולאמן אמנויות יפות.

רפי עמרם, טקס הנחת אבן הפינה 1989

בוב אשר

בוב נולד בשיקגו שם גם למד, התחתן והקים משפחה ועסקים. לרעייתו, מרי ג'יין ולו, שלושה ילדים ושישה עשר נכדים המתגוררים ברובם בסביבת שיקגו. בשנת 1989 ייסד בוב אשר יחד עם איש החינוך הישראלי, רפי עמרם, אתו כבר שיתף פעולה בהקמת מחנות מתא"ן, את העמותה למצוינות בחינוך, כיום "המרכז הישראלי למצוינות בחינוך". מטרתה הראשונה והעיקרית של העמותה הייתה הקמת וביסוס מעמד התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות. בין השנים 1984-1988, שימש בוב כנשיא אייפא"ק וכיום משמש כנשיא כבוד של הארגון. כמו כן, שימש בוב כיו"ר של המועצה האמריקאית למען מכון וייצמן. בוב חבר כבוד במועצה של מכון וושינגטון למדיניות במזרח הקרוב, ארגון שעוסק בענייני המזרח התיכון. בוב קיבל תואר דוקטור לשם כבוד ממכון וייצמן והוא חבר במועצת המנהלים הבינלאומית של המכון. במשך שנים ארוכות שימש יו"ר של פדרציית יהודי שיקגו. במהלך השנים השתתף במועצות מנהלים של ארגונים לאומיים שונים בארה"ב. כיום, מקדיש בוב את רוב זמנו לתרומה לקהילה.

רפי עמרם

איש חינוך ישראלי, נולד בווזאן, מרוקו, בשנת 1946. רפי היה הבן הצעיר במשפחה בת שמונה ילדים. בגיל עשר עלה עם משפחתו לישראל והתגורר תחילה במעברה בחצור הגלילית ולאחר מכן בעכו. מגיל צעיר התבלט רפי כילד חריף, סקרן ובעל רצון עז. בשנת 1980 הקים עם מרי ג'יין ובוב אשר את מחנות מתא"ן. בשנת 1987 הקים עמרם, שוב עם בני הזוג אשר, את העמותה למצוינות בחינוך, כיום "המרכז הישראלי למצוינות בחינוך". פעולתו המרכזית במסגרת העמותה הייתה הקמת התיכון הישראלי למדעים ולאמנויות בירושלים. רפי עמרם שימש כמנכ"ל העמותה ובמשך תקופה מסוימת אף ניהל את ביה"ס. רפי עמרם נפטר בשנת 1997, בגיל 51, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.