ד"ר דן שטייניץ

   
דן שטייניץ
תפקיד
מנהל התיכון והמרכז הישראלי למצוינות בחינוך, מורה לפיזיקה
ביאסא משנת
2009

השכלה

  • תואר ראשון במתמטיקה ופיזיקה מהאוניברסיטה העברית
  • תואר שלישי בכימיה פיזיקלית מהאוניברסיטה העברית
  • BSc Mathematics and Physics – Hebrew University Jerusalem
  • PhD Physical Chemistry – Hebrew University Jerusalem

קצת על דן

לאחר סיום התואר השלישי בכימיה פיזיקלית תיאורטית באוניברסיטה העברית וגיחה קצרה להי-טק, התחלתי ללמד פיזיקה במכללת עזריאלי וגם בתיכון למדעים ולאמנויות. המפגש עם התלמידים המיוחדים של יאסא משך אותי להשקיע את כל כולי בתיכון ובין השנים 2013-2015 הייתי ראש מגמת המדעים. לאחר שנת שבתון כמדען אורח בפקולטה לפיזיקה (אופטיקה לא לינארית) במכון ויצמן, ניהלתי במשך שלוש שנים את התיכון הוירטואלי של משרד החינוך (במט"ח), וחזרתי ליאסא – כמנהל.

בעיני החזון של יאסא מתמקד בחינוך פנימייתי לתלמידות ותלמידים שמבקשים ללמוד וליצור ברמה הגבוהה ביותר. יאסא עבורי היא בראש ובראשונה קהילה שטוב לגדול בה. מקום שבו מתרחשים מפגשים חינוכיים בין ילדים מיוחדים למורים מיוחדים. החברים והחברות, השותפים לשאיפות האמנותיות והאקדמיות ולחיי החברה ביאסא – הופכים לחברים לכל החיים.
אני מחויב לחזון, ושמח על הזכות לנהל את בית הספר הייחודי הזה.

Shortly after Dan Steinitz graduated from the Hebrew University in the Physical Chemistry department, he started teaching physics in The Israel Arts and Science Academy (IASA.) Between 2013-2015 he was the head of sciences in IASA. Dan teaches physics and general science courses in IASA and the Virtual High School operated by the Center for Educational Technology.   

תחומי עניין

מתעניין במדיניות הוראת המדעים בתיכון ובפיתוחה. בשנת השבתון הייתי מדען אורח בקבוצת המחקר של פרופ' דן אורון במכון וייצמן שם לקחתי חלק במחקר אודות ההשפעה של שדה חשמלי על ספקטרום הפלורסנציה של ננו-חלקיקים.

דילוג לתוכן
Verified by MonsterInsights